Mustangas Karaliste - Pēdējā Aizliegtā Valstība

Mustangas Karaliste - Pēdējā Aizliegtā Valstība20 Apr 13:00 - 16:00 - Mustang
Upper Mustang

Route

MUSTANGAS KARALISTE - 17 DIENAS PĀRGĀJIENS NEPĀLAS HIMALAJOS
20.04 - 10.05. 2018

Esat laipni aicināti pievienoties mūsu augstkalnu Mustangas 17 dienu pārgājienam, kas piedāvā brīnišķīgu maršrutu nomaļajā Transhimalaju kalnienē, kurā vadošā ir tibetiešu kultūra.

Augstkalnu Mustanga ietver augstieņu tuksnešu apgabalus, kas atrodas tibetiešu kultūras ietekmē (Kaligandaki) no Tibetas robežas dienvidos līdz Kagbeni. Izpētiet tūkstošiem gadu senus klosterus, alas, vietējās ciltis un gleznainās, daudzveidīgās dabas ainavas.
Dodieties piedzīvojumā, kas aizsāksies pie pasaulē dziļākās aizas Kaligandaki apkaimē un aizvedīs jūs uz pasaulē augstākajiem reģioniem Lo-Mangthang ielejā, kas stiepjas cauri klinšainai ainavai, kurā nemana ne koka, ne krūmāja, tad pa stāvu, akmeņainu taku ved augšup un lejup, ļaujot izbaudīt Nilgiri, Anapurnas, Dhaulagiri un vairāku citu virsotņu panorāmas.Tālākais ceļš ved gar augstieņu smailēm, kalnu pārejām, ledājiem un kalnu ielejām. Tūkstošiem izolācijas gadu ļāvuši kultūrai, dzīvesveidam un vēsturiskajam mantojumam saglabāties neskartiem gadsimtiem ilgi. Namiņi Mustangā pārsvarā būvēti no akmens un saulē kaltētiem mālu ķieģeļiem. Pilsētas valnis un četrstāvīgā pils Lo-Manthang ir vieni no skaistākajiem Mustangas reģiona arhitektūras pieminekļiem.

Vēl viens no tūristu interesi piesaistošajiem pasākumiem Mustangas reģionā ir Tiji festivāls, ko ietekmējis tibetiešu budisms un kas tiek svētīts sausuma sezonas beigās (vēlā ziemā/pavasarī). Mustangas ļaudīm ir savs īpašs ģimenes modelis, kas parasti pārsteidz ieceļotājus. Visi ģimenē dzimušie brāļi ir precēti ar vienu un to pašu meiteni, ko varētu dēvēt par poliandrijas praksi.

Transhimalaju Mustangas reģions pazīstams arī kā Pēdējā aizliegtā valstība. Šie apgabali bija nepieejami svešiniekiem, līdz Nepālas valdība pasludināja to atklāšanu publikai 1991. gada oktobrī. Mustangieši jeb Mustangas ļaudis sevi dēvē par lobām, viņiem ir pašiem savs karalis jeb cilts vadonis Jigme Palbar Bista. Pēc Nepālas republikas statusa iegūšanas 2007. gadā Nepālas valdība oficiāli neatzina Bista pilnvaras mustangu karaļa statusā. Taču ļaudis joprojām godina viņu kā karali vai cilts vadoni. Bista pieņem arī apmeklējumus, ja tiek pieteikta vizīte. Imigrācijas departaments strikti kontrolē īpašās atļaujas, lai pasargātu savas tradīcijas un vidi no ārējas ietekmes.
Augstkalnu Mustangas maršruts iesākas Jomsom un ved uz Kagbeni, kas ir ieejas punkts augstkalnu Mustangas apgabalā. Sekojot Kaligandaki upes tecējumam augšup pa straumi gar tās krastiem, iespējams nonākt Lo-Mangthang, kas ir augstkalnu Mustangas galvaspilsēta.

Mūsu 17 dienu ilgais viesu namiņu augstkalnu Mustangas maršruts ir lielisks piedzīvojums tiem, kuri vēlas mest sev izaicinājumu un iemīt vēl neiestaigātas takas Transhimalaju reģionā.
Ceļojumā mūs pavadīs pieredzējuši, angļu valodā runājoši gidi (tulkojums uz latviešu un krievu valodu), visas mūsu mantas nesīs nesēji, pašiem atliks tikai pilnībā atdoties Himalaju kalnu un savam iekšējam skaistumam. Tiem, kam būs vēlešanās, katru dienu pāŗis stundas pavadīsim dažādās meditācijās, sevis meklējumos.

Maksa: 1950 eiro
Cenā iekļauti vietējie lidojumi Nepālā, vīzas un atļaujas, viesnīcas, kā arī ēdiens pārgājiena laikā. Cenā iekļauts nesēja un gidu pakalpojumi.

Grupas maksimālais cilvēku skaits – 20, 10% iemaksa jāveic reģistrācijas brīdī, 50% līdz 31.decembrim un pilna apmaksa jāveic līdz 15.martam.

Nakšņošana ceļā tiek organizēta vietējās viesu mājiņās. Istabiņas jādala uz diviem. Ceļojuma laikā varēsim izbaudīt tradicionālos nepāliešu ēdienus, kā arī starptautisko virtuvi. Brokastis un vakariņas pasniegs tējas namiņos vai viesu namos, kuros nakšņosim. Pusdienas ieturēsim ceļā uz nākamo pieturas punktu. Ierašanās un atvadu vakariņas, kā arī brokastis tiks pasniegtas laikā, ko pavadīsim Katmandu.

Cenā nav iekļauts:
1. Dzeramnauda viesnīcās, pavadoņiem, šoferiem u.tml.
2. Medicīniskā vai ceļojumu apdrošināšana
3. Alkoholiskie dzērieni apmetnes vietās, telefona rēķini, maksa par veļas mazgāšanu u.tml.
4. Papildus naktsmītnes Katmandu agras ierašanās vai vēlas aizbraukšanas gadījumā, kā arī tad, ja kāda iemesla dēļ agrāk atgriežamies no kalniem.
5. Pusdienas un vakariņas Katmandu
6. Starptautiskais avioreiss.

Maršruta grupa
Augstkalnu Mustangas grupai būs viens vadītājs, vadītāja palīgs (viens asistējošais gids uz četriem pārgājiena dalībniekiem) un šerpu nesēji, kas pārvietos bagāžu (1 nesējs uz diviem dalībniekiem). Šāda veida sadalījums nodrošinās to, ka nejaušas saslimšanas gadījumā grupa spēs turpināt ceļu, sekojot plānam.

Maltītes
Augstkalnu Mustangas pārgājiena laikā būs iespēja nobaudīt tradicionālo nepāliešu virtuvi, kā arī dažādu tautību pavārmākslu, tostarp, starptautisko virtuvi (tibetiešu, kontinentālo, itāļu, indiešu u.c.). Būs pieejama pat karstā šokolāde, dažāda tipa maize, dzērieni un uzkodas. Brokastis nodrošinās tējas/viesu namiņš, kurā pavadīsiet nakti. Pusdienas tiks pasniegtas pārgājiena laikā, vakariņas un brokastis – naktsmītnes tējas namiņā. Sagaidīšanas, kā arī atvadu vakariņas un brokastis tiks nodrošinātas Katmandu.

Lūdzam ievērot :
Jūsu drošība, ceļojot kopā ar "Maģiskajiem Himalajiem" ir mūsu prioritāte. Atcerieties, ka jūsu vadītājam ir tiesības mainīt vai atcelt jebkuru maršruta daļu, ja tas šķiet nepieciešams drošības nolūkos. Mēs gādāsim, lai turētos pie iepriekš norādītā maršruta, taču, tā kā mūsu piedzīvojumā paredzēts ceļojums nomaļos kalnu reģionos, nevaram garantēt, ka no tā nenovirzīsimies. Laikapstākļi, grupas dalībnieku veselības problēmas, negaidītas dabas katastrofas u.tml. var radīt izmaiņas sākotnējā plānā. Vadītājs centīsies nodrošināt to, lai pārgājiens noritētu saskaņā ar plānu, taču lūdzam jūs pielāgoties, ja tas būs nepieciešams.


Past Events

Upper Mustang Tiji Festival Trek

12 May 14:00 - 15 May 17:00 12 May 14:00 - 15 May 17:00 - Mustang Mustang
Upper Mustang Upper Mustang
UPPER MUSTANG TREK DETAIL May 4-Day 01: Arrival in Kathmandu International airport cheek in Hotel. Welcome dinner, O/n at hotel Nepal Unique Trek Tour leader will be there to...   More info

Upper Mustang Free Medical Camp 2018

18 Jun 08:00 - 04 Jul 20:00 18 Jun 08:00 - 04 Jul 20:00 - Mustang Mustang
Upper Mustang Upper Mustang
UPPER MUSTANG FREE MEDICAL CAMPAIGN 2018 @ Tsarang & Lo Monthang (Tsarang, Marang, Dakmar, Ghami, Geling,Dhye, Tangye,Ghara,Yara Dhee/Surkhangand around Lo Mothang) In...   More info

Upper Mustang Free Medical Camp - 2018

24 Jun 08:00 - 28 Jun 17:00 24 Jun 08:00 - 28 Jun 17:00 - Mustang Mustang
Upper Mustang Upper Mustang
UPPER MUSTANG FREE MEDICAL CAMPAIGN 2018 @ Tsarang & Lo Monthang (Tsarang, Marang, Dakmar, Ghami, Geling,Dhye, Tangye,Ghara,Yara Dhee/Surkhangand around Lo Mothang) In...   More info


© 2018 Siguez